Tydzień Noblowski w naszej szkole
Od 2025 roku nasza Szkoła jest Szkołą Partnerską biorącą udział w Tygodniu Noblowskim UW realizowanym z Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojskowego Instytutu Medycznego, partnerem wydarzenia jest Pfizer.
To wielkie święto nauki, w którym bierzemy udział. Ma ono na celu popularyzację wiedzy na temat osiągnięć wyróżnianych Nagrodami Nobla. W klasie 3B na lekcjach fizyki w zakresie podstawowym uczniom zostali przedstawieni laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. W tym roku otrzymali ją John Clarke, Michel H. Devoret i John M. Martinis za odkrycie makroskopowego tunelowania kwantowego i kwantyzacji energii w obwodzie elektrycznym. Werdykt na żywo skomentowali dla nas eksperci z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Rafał Demkowicz-Dobrzański, prof. Maciej Molas i dr Grzegorz Łach.
Dziękujemy za nawiązanie współpracy nauczycielce chemii i fizyki w naszej szkole Pani Dominice Moszczyńskiej.
strona projektu:
https://cwid.uw.edu.pl/inicjatywa-uw/tydzien-noblowski-uw/
https://cwid.uw.edu.pl/inicjatywa-uw/tydzien-noblowski-szkoly-partnerskie-lo/

