I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Błoniu

Tydzień Noblowski w naszej szkole

Od 2025 roku nasza Szkoła jest Szkołą Partnerską biorącą udział w Tygodniu Noblowskim UW realizowanym z Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojskowego Instytutu Medycznego, partnerem wydarzenia jest Pfizer.

To wielkie święto nauki, w którym bierzemy udział. Ma ono na celu popularyzację wiedzy na temat osiągnięć wyróżnianych Nagrodami Nobla. W klasie 3B na lekcjach fizyki w zakresie podstawowym uczniom zostali przedstawieni laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. W tym roku otrzymali ją John Clarke, Michel H. Devoret i John M. Martinis za odkrycie makroskopowego tunelowania kwantowego i kwantyzacji energii w obwodzie elektrycznym. Werdykt na żywo skomentowali dla nas eksperci z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Rafał Demkowicz-Dobrzański, prof. Maciej Molas i dr Grzegorz Łach.

Dziękujemy za nawiązanie współpracy nauczycielce chemii i fizyki w naszej szkole Pani Dominice Moszczyńskiej.


strona projektu:

https://cwid.uw.edu.pl/inicjatywa-uw/tydzien-noblowski-uw/

https://cwid.uw.edu.pl/inicjatywa-uw/tydzien-noblowski-szkoly-partnerskie-lo/

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności